Dijital Baskı

Folyo Baskı

Folyo Baskı

 

Hedef Copy de Folyo baskı işleriniz grafik tasarımdan uygulamaya kadar işin bitiş çizgisine kadar takip edilir.Makine parkurumuzda olan HP Latex ve Roland bas-kes makinelerimiz sayesinde her türlü folyo Baskılarınız özel kişiselleştirilmiş etiketleriniz sorunsuz ve yüksek kalitede basılır.

Reklamcılık sektörünün en gözde ürünlerinden bir tanesi de folyo baskılardır.

 Folyo baskı, çok sağlam ve büyük ebatlarda etiketler olarak düşünülebilir.

Bir tarafı istenilen baskıda diğer tarafı ise yapışkan yüzeye sahip folyoların bu kadar yaygın kullanılmalarının sebebi duvar, cam, metal gibi çok çeşitli yüzeylere uygulanabilmeleri, uzun kullanım ömrü ve ebatlarının farklı ihtiyaçlara uygun oluşudur.


Kullanım alanlarına göre folyo baskı türleri;

Dekorasyon Folyosu:
Fuar stantları, değişken kampanyaları sebebiyle mağaza vitrinleri gibi alanlarda sıkça tercih edilen dekorasyon folyoları bu sebeplerden ötürü kısa ömürlü ve aynı zamanda uygun fiyatlıdır.

Orta Seviye Folyo:
Hem iç hem de dış alanlara uygulanabilen orta seviye folyolar dekorasyon folyolarına oranla daha dayanıklıdır. Kullanım ömürleri 3 yıla kadar uzanabilir.

Yüksek Seviye Folyo:
Çok kaliteli ve dayanıklı bir ürün olan yüksek seviye folyo baskılar, beş yıl gibi uzun yıllar kullanımda kalacak işlerde uygulanır.

Araç Giydirme Folyosu:
Cast folyo olarak da adlandırılan araç giydirme folyoları araçlara lokal olarak uygulanabileceği gibi bütün yüzeyi kaplamak ve aracın rengini değiştirmek için de kullanılır.

7 yıla kadar uzanan ömrüyle cast folyo araçların üzerinden çıkarıldığı taktirde araç eski renk ve görünümüne yeniden kavuşur.

Bu açıdan ticari taksicilik sektöründe sıklıkla tercih edilir.

Folyo_AracGiydirme1 Folyo_AracGiydirme2


Transparan Folyo:
Baskıyı ve resmi oluştururken yekpare bir resim değil küçük noktalardan oluşan bir baskı oluşturulur.

Böylece baskı hem yarı geçirgen gibi gözükür hem de baskı estetik bir formda uygulanmış olur.

Translucent Folyo:
 
Işıklı tabelalarda kullanılan translucent folyolar ışığı net ve doğrudan yayma özelliğine sahiptir.

Metal Görünümlü Folyo:
Mat, gri, krom gibi tonlarda üretilen metal görünümlü folyolar daha çok dekoratif amaçlı kullanımlarda tercih edilir.

Reflektif Folyo:
Gece ya da gündüz fark etmeksizin üzerine gelen ışığı çok kuvvetli biçimde yansıtan reflektif folyolar araç plakası, yol tabelası gibi alanlara uygulanır.

Florasan Folyo:
Reflektif folyo gibi üzerine gelen ışığı kuvvetle yayan florasan folyolar genellikle ambulans gibi dikkat edilmesi gereken araçlara uygulanır.
 

Folyo_Baski1 Folyo_Baski2